W dniach 2 i 3 lipca 2016 roku PTG „Sokół” w Rymanowie przygotowało i przeprowadziło warsztaty wojskowe, pod dowództwem dh. Kazimierza Cetnarskiego.

W warsztatach wojskowych wzięła udział młodzież 16 letnia i starsza, reprezentująca:

• PTG „Sokół” w Rymanowie,
  • PTG „Sokół” w Krakowie,
  • PTG „Sokół” w Międzybrodziu Bialskim,
  • TG „Sokół” w Sanoku (Mateusz Cipora, Dawid Karbowiak, Brajan Kowal, Krystian Kurzydło, Paweł Stach, Paweł Szul i komendant PDS Radosław Rroniewski).

Pierwszego dnia wzięliśmy udział w manewrach przeprowadzonych na terenach zielonych miejscowości
Bałucianka.
Najciekawszym punktem był przemarsz kolumny żołnierzy z wystawioną 4. osobową grupą patrolową która miała za zadanie bezpieczne przeprowadzenie kolumny przez teren, na którym operował przeciwnik.
Patrolowi udało się ustalić kilka pozycji nieprzyjaciela, a następnie je unieszkodliwić umożliwiając tym samym bezpieczny przemarsz kolumny po wyznaczonym wcześniej szlaku.
Następnie przeprowadzono ćwiczenia tj.:
- zakładania masek gazowych,
- kontakt z nieprzyjacielem,
- „lotnik - kryj się",
- rozwijanie szyku w tyralierę.

Po powrocie do bazy, która mieściła się w Zespole Szkół w Rymanowie, zjedliśmy solidny obiad po czym przystąpiliśmy do dalszych zajęć przygotowanych przez dowództwo "Sokoła" Rymanów. Całość uczestników została podzielona na 3 grupy, z których to każda kolejna miała zajęcia na zmianę na 3 różnych panelach:
- samoobrona, sztuki walki,
- podstawy musztry,
- strzelectwo laserowe wraz ze strzelectwem kulowym z KBKS.

Po zajęciach wszyscy mogli odpocząć i udać się na kolację po której mieliśmy czas wolny już do końca dnia.

Dzień drugi, rozpoczęliśmy od mszy świętej w kościele parafialnym w Rymanowie, na którą udaliśmy się w kolumnie prowadzonej przez Druha Piotra Harata, Dowódcę z Międzybrodzia Bialskiego.

Po mszy nastąpiła dalsza część zajęć wojskowych.
W tym dniu zaplanowane były zawody w biatlonie letnim (bieg + strzelectwo) oraz mistrzostwa w strzelectwie kulowym.
Niestety niesprzyjająca aura, nie pozwoliła na przeprowadzenie zawodów na wcześniej przygotowanym stadionie na wolnym powietrzu. Na szybko została przygotowana sala gimnastyczna na której odbył się biathlon letni.
W kategorii dziewcząt dominował Rymanów, my niestety nie mieliśmy reprezentantek w tej dyscyplinie. Natomiast wśród chłopców wygrało Międzybrodzie Bialskie, nasi najlepsi reprezentanci (Paweł Stach i Krystian Kurzydło) zajęli łącznie V miejsce co dało drużynowo łącznie 3 miejsce.

Po biathlonie udaliśmy się na strzelnicę sportową zlokalizowaną przy ZS w Rymanowie, gdzie przeprowadzono dalsze zawody.

Wśród dziewczyn ponownie wygrał Rymanów, jednak wśród chłopców absolutną dominację wykazał TG „Sokół" w Sanoku, zdobywając 2 pierwsze miejsca z około 30 startujących.

Nasi najlepsi reprezentanci uzyskali następujące wyniki:
Krystian Kurzydło - 88/100 pkt
Mateusz Cipora - 87/100 pkt

strzelanie leżąc - 50 m z podpórką.

Po zawodach strzeleckich udaliśmy się na obiad, po którym miało miejsce wręczenie dyplomów i pucharów za klasyfikację ogólną.

Nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej.