Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku

2015.11.08

Sprawozdanie z „X Biegu Sokolego-Niepodległościowego”

Sprawozdanie

 

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół" w Sanoku

zorganizowało w sobotę, 7 listopada 2015 r.

„X Bieg Sokoli - Niepodległościowy”

 

Cel biegu:

- uczczenie 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, po 123 latach niewoli,

- kontynuacja realizacji hasła sokolego: „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Patronat Honorowy:

Burmistrz Miasta Sanoka – Tadeusz Pióro,

Starosta Sanocki – Roman Konieczny

 

Otwarcia biegu dokonał Bronisław Kielar.

Powitał uczestników biegu, a także, kibiców, wszystkich wspomagających organizację biegu oraz Zarząd i członków „Sokoła”.

 

Zarząd sanockiego „Sokoła” przy współpracy z Damianem Dziewińskim, przygotował bieg na

2500 m oraz bieg główny na dystansie 5000 m.

Zawodniczki i zawodnicy przyjechali z różnych miejscowości – wszystkim serdecznie dziękujemy.

  

W biegu na 2500 m udział wzięło 50 osób (19 kobiet i 31 mężczyzn).

W biegu głównym na 5000 m udział wzięło 113 osób (21 kobiet i  92 mężczyzn).

Razem 163 osoby.

 

Przedstawiamy jednostki, które pomogły nam w organizacji biegu:

1. Powiatowa Policja w Sanoku – prowadzenie biegu i zabezpieczenie trasy,

2. Jednostka Strzelecka  2210 „Strzelec” Sanok – por. r. mgr Wacław Borowy z drużyną - zabezpieczenie trasy,

3. Związek Strzelecki – kompanijny ZS mgr Andrzej Pocztański z drużyną - zabezpieczenie trasy,

4. Straż Miejska w Sanoku,

5. Samodzielny Publiczny Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku – zabezpieczenie medyczne,

6. Zespół Szkół nr 1 w Sanoku, Pracownia Gastronomiczna - pomoc związana z posiłkiem,

7. Club Revolution - użyczenie lokalu dla uczestników biegu,

8. Redakcje: „Tygodnik Sanocki”, „Gazeta Sanocka” i „eSanok”, „iSanok” – informacja  o biegu.

Wszystkim wymienionym oraz tym bezimiennym, którzy nam pomogli, serdecznie dziękujemy.

 

 Wyniki:

http://chronotex.pl/wyniki/

Wyniki OPEN (PDF)

Wyniki kategorii wiekowych (PDF)

 

Zdjęcia: 

http://www.sokolsanok.pl/galeria/-x-bieg-sokoli-niepodleglosciowy--1

http://www.sokolsanok.pl/galeria/-x-bieg-sokoli-niepodleglosciowy-cz-2

DYSTANS: 2,5 KM

K

1. Agnieszka Galica-Niepokój

2. Róża Szpakiewicz

3. Katarzyna Jadczyszyn

M

1. Szymon Gużkowski

2. Rafał Kurek – TG „Sokół” w Sanoku

3. Krystian Kurzydło – TG „Sokół” w Sanoku

 

DYSTANS: 5 KM

K

1. Katarzyna Albrycht – Krościenko Wyżne

2. Marta Prajzner – Krościenko Wyżne

3. Magdalena łączak

M

1. Artur Kern – Hrubieszów

2. Michał Wojciechowski – Tarnobrzeg

3. Tomasz Pociecha – Kryg, TLC Gorlice

 

Kategorie wiekowe

K1

1. Katarzyna Szepieniec – Rzeszowskie Gazele i Gepardy

2. Magdalena Musialik – Rzeszów

3. Anna Cieślik-Kaszany – Ustrzyki Dolne

K2

1. Marzena Moskal –

2. Aneta Czawa –

3. Aneta Laskowska –

M1

1. Maciej Tomaszewski – JGB Sokół Jarosław/Resowia Rzeszów

2. Paweł Śliwiak – PTG „Sokół” Rymanów

3. Mateusz Markuszka – KKB MOSiR Krosno

M2

1. Michał Wojciechowski – Wiatr Tarnobrzeg

2. Tomasz Pociecha – TLC Gorlice

3. Paweł Jachym –

M3

1. Hubert Wierdak – Korczyna

2. Damian Dziewiński – TG „Sokół” w Sanoku

3. Paweł Sikorski –

M4

1. Marek Szewczyk –

2. Radosław Ślaski – Team Biegowy Strzyżów

3. Andrzej Cisek – Rzeszowskie Gazele i Gepardy

M5

1. Marek Nowosielski – Sanok

2. Jerzy Haduch –

3. Ryszard Klamut –

 

Najmłodszy zawodnik – Anna Pawłowska – 7 l.

Najstarszy zawodnik – Kazimierz Kuropatwa – 72 l.

 

Po raz pierwszy na naszym biegu, podczas dekoracji, uczestniczył Burmistrz Miasta Sanoka.

Pan burmistrz Tadeusz Pióro ufundował nagrodę specjalną dla najlepszego zawodnika Sanoka, którym okazał się zawodnik TG „Sokół” w Sanoku – Damian Dziewiński.

Dziękujemy bardzo za patronat honorowy i nagrodę.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w naszych zawodach, zapraszamy na przyszłość i pozdrawiamy.

Dziękujemy również kibicom za doping na trasie biegu.

Dziękujemy za pomoc: Ali, Oli, Asi i Tomaszowi Kielar za pomoc w pracach organizacyjnych biegu i „I. Sokolich Zawodów Strzeleckich”.

Sokoli, którzy uczestniczyli w imprezie jako organizatorzy:

Teresa Koza, Róża Koza, Maria Szałankiewicz-Skoczyńska, Bronisław Kielar, Paweł Sebastiański, Jerzy Skibiński, Janusz Kaszycki, Jerzy Skoczyński, Marian Osękowski, Stefan Tarapacki, Andrzej Budzicki, Andrzej Chrobak, Tadeusz Nabywaniec, Zdzisław Skrzypczyk, Marian Fuks, Damian Dziewiński – zawodnik, Tomasz Święch, Jerzy Robel, Sebastian Gondek, Łukasz Tchórz, Henryk Sobolak, Maciej Hunia, Witold Sebastyański, Michał Smyka, Paweł Stach – zawodnik, Krystian Kurzydło – zawodnik, Rafał Kurek – zawodnik, Radosław Broniewski - organizator zawodów strzeleckich, Karol Broniewski – zawodnik.

Bronisław Kielar